Ciekawy początek 2013

Ciekawy początek 2013

Przygodą rozpoczęliśmy kolejny rok z marką Hanomag. Przede wszystkim dowiedzieliśmy się, że jest drugi Hanomag Rekord 15K Kabriolet w Polsce! 
Wiedząc, że będzie on wystawiony na licytacji, naturalnie nie mogło nas na niej zabraknąć. Z naszego punktu widzenia samochód okazał się niestety słabą bazą do rekonstrukcji. Znalazł się jednak nabywca, który będzie chciał uruchomić pojazd. Nawet jeżeli odbędzie się to bez użycia oryginalnych podzespołów, trzymamy kciuki i czekamy na efekt.

W 2013 pozostajemy otwarci na kontakty z innymi pasjonatami zabytkowych samochodów. Przy okazji powyższej licytacji, spotkaliśmy osobę, która posiada ich kilkanaście! Z wielką przyjemnością obejrzeliśmy część tej kolecji, w której podziwialiśmy przede wszystkim rekonstrukcję Mercedesa 170V, ale także przysadziste "chromy" Oldsmobile'a Ninety-Eight czy też nadwyraz łagodą pracę V8 Cadillac'a z 1941 roku. Poniżej kilka fotek, a po więcej odsyłamy do www.limo.net.pl

Na koniec kompletnie niespodziewana sytuacja. Przemierzając woj. lubelskie dostrzegliśmy na polu przy drodze szczątki nadwozia zabytkowego samochodu. Nie uważamy się za znawców wszelkiej zabytkowej motoryzacji, ale w przypadku tej marki, nie mieliśmy wątpliwości - to szczątki jednego z ok. 10tys. Hanomagów model Rekord, wyprodukowanych pomiędzy 1936 i 1938. Blacha nie wyglądała obiecująco, ale podobno obecny właściciel ma plany pewnego dnia wykorzystać ją do budowy hot-rod'a. Będzie ciężko, ale kto wie...

Hanociekawostki - najnowsze posty w tej kategorii

  • +48 604 498 644
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
© 2024 Hanomagia