Hanomag Rekord Kabriolet 1938 [Tuszyn]

Hanomag Rekord Kabriolet 1938 [Tuszyn]

Aktualny stan:Jeździ

| Typ nadwozia: Kabriolet| Rok produkcji: 1938 |Właściciel: Hanomagia.pl [Tuszyn] |

This image for Image Layouts addon

Historia

Ten Rekord powstał w 1938r. przy produkcji 4184 sztuk w owym roku. Jego historia znana jest od 18.03.1954, kiedy to aktem zdawczo-odbiorczym pojazd otrzymał Związek Spółdzielni Spożywców. W latach 1959-1961 samochód był w rękach prywatnego właściciela zamieszkałego w Łodzi. Już od 1962r. Hanomag garażowany był w Tuszynie. Szybko zyskał status rodzinnej pamiątki. Niestety ze względu na brak dostępności części zamiennych, zamknięty w czterech ścianach, kabriolet głównie wyczekiwał na elementy zespołu napędowego, które umożliwią mu poruszanie się o własnych siłach.
This image for Image Layouts addon
W latach siedemdziesiątych rozpoczęto jednak odbudowę - przeprowadzono remont nadwozia, ramy, podwozia, auto zostało całkowicie rozebrane, a po naprawie polakierowane i zmontowane. Dla umożliwienia poruszania się po drogach, zamontowano dodatkowo drugą lampę pozycja-stop z tyłu oraz lampy kierunkowskazów. Dopiero początek XXI wieku przyniósł możliwości dokończenia odbudowy pojazdu. Wszelkie udogodnienia jakie przyniosła ze sobą era powszechnego internetu, pozwoliły na wyszukanie oraz zakup brakujących, oryginalnych części: skrzyni biegów czy elementów silnika. Ostatnim elementem odbudowy było wykonanie poszycia składanego dachu - z użyciem materiałów, jakie stosowane były przed laty.
This image for Image Layouts addon

Teraźniejszość

Po latach żmudnej pracy, doprowadziliśmy kabriolet do stanu, w którym żadna osoba nie przejdzie koło niego obojętnie. Samochód jest zarejestrowany jako pojazd zabytkowy - z ilością oryginalnych części szacowaną na 90%
  • Image 1

Powrót
  • +48 604 498 644
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
© 2024 Hanomagia